6 Tipů, jak zbavit vašeho mazlíčka nachlazení

Stejně jako lidé i Vaši mazlíčci mohou v tomto mrazivém počasí podlehnout nachlazení. Mezi nejčastější příznaky psího nachlazení patří: teplý a suchý nos, ztráta chuti k jídlu, rýma, kašel a chvění. Existuje ale několik rychlých kroků, které omezí příznaky a zabrání šíření bacilů.

  1. Dopřejte mu dostatek tekutin a odpočinku

Jedna z nejdůležitějších věcí, jak můžete pomoci Vašemu mazlíčkovi, je dát mu klidový režim.

Omezte čas strávený venku, zvlášť pokud fouká studený vítr a teploty se pohybují pod nulou. Ledový vzduch může zužovat průduškové trubice a tím ztěžovat dýchání Vašeho pejska.

  1. Udělejte mu kuřecí vývar

Ačkoliv se to může zdát zvláštní, teplá kuřecí polévka může být prospěšná i pro domácí mazlíčky. Vývar s kuřecími prsíčky a hnědou rýží mu dodá energii, kterou potřebuje a zároveň posílí jeho imunitní systém. Vědci se shodují na skutečnosti, že kuřecí polévka pomáhá hydratovat organismus a je vhodná i na podrážděný žaludek.

  1. Nechte ho inhalovat

Pára udržuje dýchací cesty otevřené a vlhké. Můžete například pustit horkou vodu v koupelně se zavřenými dveřmi a nechat ho tam dýchat 5-10min. Je vhodné do páry přidat různé esenciální oleje, jako například mátu peprnou, eukalyptus nebo heřmánek. To vše Vašemu pejskovi usnadní dýchání a zvýší obranyschopnost.

  1. Dodejte mu vitamíny a minerály

Vitamín C je je vynikající volbou pro posílení imunitního systému Vašeho mazlíčka. Dejte mu plátek jablka, kousek mrkve, celeru nebo brokolice. Pokud Váš pejsek zeleninu odmítá, zkuste mu ji namíchat s něčím, co mu chutná (například tvaroh, rozmixovaná játra, jogurt...).

  1. Kupte mu zimní outfit

Některá plemena jsou požehnána hustou kožešinou, která je udržuje přirozeně v teple, ale ostatní pejsci by měli při zimních procházkách nosit svetr, bundu nebo kabátek. Správný obleček by měl dosahovat od krku až ke spodní části ocasu a také chránit břicho. Pořiďte mu nějaký stylový, který mu bude slušet a pořádně ho zahřeje. Pejsci tuto změnu vnímají velmi pozitivně.

  1. Pečujte o něj

Udržujte Vašeho mazlíka v teple a suchu. Pokud je pejsek zvyklý spát na zemi, dejte mu pod sebe teplou deku nebo mu pořiďte pelíšek. Umístěte mu ho na teplé místo, dál od průvanu a studených dlaždic. Nejlépe na místo, které dobře zná a není pro něj cizí.

Pokud máte více psů a pouze jeden z nich vykazuje symptomy nachlazení, oddělte ostatní psy. Ujistěte se, že nemocný pejsek má vlastní jídlo i vodu. Nedovolte jim sdílet potravu ani tekutiny, dokud příznaky zcela nezmizí.

Je důležité si uvědomit, že nachlazení může být i příznak jiné vážnější nemoci, takže pokud probíhá déle než týden a průběh není banální nebo se nezlepšuje, je žádoucí zajít k veterináři. Zima není tak jednoduchá, jak se zdá. Berte mrazivé počasí vážně a poskytněte Vašemu mazlíčkovi co nejlepší podmínky, aby se cítil zdravý, plný energie a mohl si s Vámi užívat každý den!

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.